Deprem Öncelikli İş İlanları Deprem Öncelikli İş İlanları

Liderler kahvesi dinliyor, paylaşıyor, fikir üretiyor

Kariyer Rehberi

Liderler kahvesi dinliyor, paylaşıyor, fikir üretiyor
Liderler Kahvesi (Leaders Cafe) platformu hangi amaçla ve ne zaman kuruldu?

Liderler Kahvesi 2007 yılında çalışmalarına başladı. Platformun amacı insan kaynaklarında yaşanan gerçek hikaye ve deneyimlerden yola çıkarak, sektörümüzdeki tüm yaşanmışlıkları İnsan Kaynakları Zirvesi'ne taşıma düşüncesi ile başladı.

Liderler Kahvesi’ne kimler katılabilir?

Kendi deneyimlerini paylaşmak isteyen ve meslektaşlarının deneyimlerini ilk ağızdan dinlemek isteyen, gelişime ve paylaşıma açık, meraklı tüm insan kaynakları profesyonelleri katılabilir.

Liderler Kahvesi’nde çalışma alanlarınızı belirlerken hangi dinamikleri göz önünde bulunduruyorsunuz?

Liderler Kahvesinin iki temel çalışma alanı vardır. İlki bir sonraki zirvenin ana ve alt temalarının belirlenmesine katkıda bulunmak. İkincisi ise, belirlenen alt temalar çerçevesinde şirketlerdeki yaşanmışlıkları ve bunlardan yapılan çıkarımları sunuma dönüştürerek katılımcılarla paylaşmaktır.

İnsan Kaynakları Zirvesi’nin "Performansı Ortaya Çıkarmak Ustalık İster” temasını kurgularken nelere dikkat ettiniz?

Bu seneki çalışmamıza, insan kaynakları’nın kimliğini tanımlamaktan, bu kimliği nasıl yaşattığını ortaya çıkartmaktan ve bu kimlik ile kurumlarda sağladığı katma değeri ve etkisini ortaya koymaktan başlamak istedik.

İkinci aşama olarak çıkan unsurlar ışığında insan kaynakları’nın kimliğini oluşturan, insan kaynaklarını insan kaynakları yapan davranış modellerini ortaya çıkardık. Çalışmanın son bölümünde ise "insan kaynaklarını insan kaynakları yapan özelliklerle ve davranışlarla kurumda somut katma değer yarattığı alanlar nelerdir?” üzerine tartıştık ve çalışma alanlarımızı belirledik.

Tüm bu çalışmaların sonucunda ise İnsan Kaynakları Zirvesi'nin bu yıl ki temasını ortaya çıkardık: "Performansı çıkartmak ustalık ister."

Sonra performansı tanımladık ve performans ne şekilde karşımıza çıkar diye düşündük. Bu düşünce ile yola çıktığımızda bireysel, kurumsal ve takım performansı olarak konu başlıkları belirlendi ve ekipler bu doğrultuda çalışmalar başladı.

Çalışanların performanslarını ortaya çıkarmak için hem usta hem de çırak mı olmak gerekir ya da sadece usta olmak yeterli midir?

Çalışanların performansını ortaya çıkartmak için önce çırak sonra usta olmak gerekir. Usta olduğunuzda çırağın ruhu ve heyecanı da unutmamak gerekir.

Kişisel performanslarının ustalıkları ile dikkat çeken isimlerden örnek vermenizi istesek kim ya da kimleri örnek gösterirsiniz?

Tanrılar Okulu yazarı Stefano Elio D’Anna, Julie Hay ve Marcus Child aklıma ilk gelen isimler.

Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim