Nilsen Altıntaş: İç Müşteriler TEB’in Yıldızı

Kariyer Rehberi

Nilsen Altıntaş: İç Müşteriler TEB’in Yıldızı

TEB Akıl Fikir Yarışması projenizden biraz bahseder misiniz? Bu proje ile gelen en yaratıcı fikirler neler oldu?


Finans sektöründe bir ilk olan ve geleneksel hale gelen TEB Akıl Fikir Yarışması‘nı bu sene altıncı defa tekrarlıyoruz.  Üniversite öğrencilerinin, yeni mezun profesyonellerin ve TEB müşterilerinin yenilikçilik ve yaratıcılıklarını gösterebilecekleri TEB Akıl Fikir Yarışması’nın ilki 2007 yılında gerçekleştirildi.  Yarışmanın ana konusunu "Finans Sektöründe İnovasyon” olarak belirledik.


TEB Akıl Fikir Yarışması’na ilgi her geçen yıl büyüyor ve artık bir marka haline gelen yarışmamıza 2011’de toplam 7.050 yenilikçi, yaratıcı fikir başvurdu. Katılımcılarımıza MBA bursu ve finansal ödüllerin yanı sıra TEB’de kariyer fırsatları da sunuyoruz. Şimdiye kadar yarışmalarımızda finalist olan 5 kişi TEB ailesine katıldı. TEB Akıl Fikir Yarışması öğrencilerimize ve müşterilerimize yenilikçi, yaratıcı yanlarını ortaya çıkarabilmeleri, bir icat çıkarmak için potansiyellerini zorlamaları,  kısacası kendilerini keşfetmeleri için fırsat sunuyor.


TEB Ekranlı Banka Kartı, TEB Pratik Çağrı Merkezi, Esnek Bonus Zamanı, TEB SheCard yarışmamızdan gelerek hayata geçen ürün ve hizmetlerimizden sadece birkaçı, yarışmadan gelen ve hayata geçirmek üzere çalıştığımız birçok projemiz bulunuyor. 1 Kasım 2012 tarihinde altıncı defa başlayan yarışmamıza katılmak isteyenler www.icatcikar.com sitemizden 31 Aralık 2012 tarihine kadar başvurularını yapabilirler.


"İşim Yaşanmaya Değer, İşim Çalışmaya Değer” sloganıyla TEB’e yeni katılacak çalışanlarınıza ne gibi ayrıcalıklar sunuyorsunuz?


TEB’de en büyük yatırımı çalışanlarımıza yapıyoruz. Yetenek Yönetimimiz çerçevesinde yıldızlarımız dediğimiz yüksek potansiyelli ve yüksek performanslı arkadaşlarımızı objektif bir şekilde analiz ederek onların güçlü yanlarını ortaya çıkaracak eğitim ve gelişim imkanları sunuyoruz.


Yetenek Yönetimi çerçevesinde potansiyeli ve performansı ile fark yaratan yıldızlarımızı kilit pozisyonlara hazırlıyor, onları geleceğin liderleri olarak yetiştiriyoruz. Bu kapsamda, "Yetenek” olarak nitelendirdiğimiz çalışanlarımıza özel tasarlanan Değerlendirme Merkezi çalışmaları ile arkadaşlarımızın yetkinliklerini en objektif şekilde analiz ediyor ve onların güçlü yanlarını ortaya çıkaracak en uygun eğitim ve gelişim imkanlarını sunuyoruz.


Geleneksel hale getirdiğimiz TEB Yetenek günümüzde yüksek potansiyelli ve yüksek performanslı arkadaşlarımızı üst yönetimimizle TEB Dragons adını verdiğimiz yaratıcı fikir atölyelerinde bir araya getirerek onların birebir üst yönetimimize yenilikçi, yaratıcı fikirlerini sunmalarını sağlıyoruz.


TEB’de farklı performansın farklılaştırılmasına çok önem veriyoruz. Kurum aidiyeti yüksek, işini seven ve en ince detayına kadar önemseyen, kurumun ortak değerlerini benimsemiş ve geleceğini kurumun geleceği ile özdeşleştiren her çalışanımızı etkin Performans Yönetimi sistemimizle yakından takip ediyoruz.  Başarılı performansın ödüllendirilmesi olmazsa olmazımızdır. Her çalışanımızı başarısı ve kurumumuza kattığı değer oranında ödüllendiriyoruz. Mentorluk uygulamamız ile çalışanlarımıza kendilerini geliştirmek istedikleri konularda deneyimli bir mentor atayarak mevcut ve gelecekte üstlenebilecekleri roller için onları destekliyoruz.


"Son 1 yılda yönetim kadrolarımızdaki atamaların yaklaşık % 90’ını kendi iç kaynaklarımızdan gerçekleştirdik."


Tüm çalışanlarımızı yenilikçi ve yaratıcı olmaya teşvik ediyor, yenilikçi fikirleri ile bankamıza katma değer sağlayanları ödüllendiriyoruz. Kurumumuz, çalışanlarımızın bilgi ve deneyimlerini sektörde fark yaratacak şekilde kullanmalarına imkân veren dinamik ve keyifli bir çalışma ortamına sahip. Yılda bir kere inovasyon yarışmalarımızda başarılı olan iç ve dış yarışmacılarımızı ödüllendirdiğimiz ‘Akıl Fikir Buluşması’ etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Çalışanlarımızın yetkinlik ve potansiyellerini çok yakından takip eden uygulamalarımız sayesinde çalışanlarımızın farklı alanlara da yönelebildikleri bir ‘iç mobilite platformumuz’ var.


TEB’de çalışanlarımız, sürekli öğrenme ve gelişim yaklaşımımız çerçevesinde, sürekli öğrenebilecekleri ve deneyimleyebilecekleri modern eğitim ortamlarımızda kendilerini kişisel ve profesyonel açıdan geliştirirler. Çeşitli kurum ve üniversitelerle işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz TEB Akademi çatısı altında Liderlik Akademisi, Talent Akademi, Risk Akademi, Kurumsal Yatırım Bankacılığı Akademisi, KOBİ Danışmanlık ve Bireysel Aile Danışmanlığı programları ile bankamızın uzun vadeli stratejilerine paralel arkadaşlarımızın iç ve dış müşterilerimize mükemmel deneyim yaratacak yetkinlikler edinmelerini sağlayan ve kariyer gelişimlerine katkıda bulunan gelişim fırsatları sunuyoruz. Yine Kahvaltı Sohbetleri uygulamamız ile yüksek potansiyelli arkadaşlarımızı genel müdürümüzle bir araya getirip; fikirlerini, ihtiyaçlarını, uygulamalarımız ile ilgili görüşlerini yüz yüze paylaşmalarına imkan tanıyoruz. Liderler Öğretiyor adı altında gerçekleştirdiğimiz üst yönetimimizin hobilerini, deneyimlerini ve görüşlerini çalışma arkadaşlarımızla paylaştıkları uygulamamız da özellikle yeni işe giren çalışanlarımız için farklı bir deneyim yaratmaktadır.


Şimdi de en çok çalışılmak istenen işyeri olmak için "İşim Yaşanmaya Değer, İşim Çalışmaya Değer” sloganı ile tüm üst yönetimimizin desteği ve katılımı ile bir yolculuğa başladık. Tüm çalışanlarımızın sesini dinleyip fikirlerini alacağımız geniş çaplı bir anket çalışması ile ilk somut adımımızı atmamızın ardından, yine tüm çalışanlarımızın katılımı ile aksiyon planlarımızı oluşturup, hızla hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Şu anda sunduğumuz olanaklar ve uygulamalarımızla çalışanlarımıza değer verdiğimiz ve onların her konuda gelişimlerini desteklediğimiz bir ortam yaratsak da şimdi kendimize çok daha iddialı bir hedef koyduk ve bunu gerçekleştirebilecek bir insan kaynağına sahibiz.

 

Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim