Köşe Yazarları

Kariyer & Eleman İş İlanları
Mutlaka Okumanız Gereken 5 İş Dünyası Kitabı

Mutlaka Okumanız Gereken 5 İş Dünyası Kitabı

Hepimiz iş dünyasında başarılı olmak isteriz. Bu sebeple başarılı olanların tecrübelerinden ya da tecrübelerini anlattıkları film ve kitap gibi araçlardan yararlanırız. Okumanızı tavsiye ettiğimiz iş dünyası kitaplarına bir göz atalım.

 Ekip Çalışması 101 Her Liderin Bilmesi Gereken Şeyler

Hayaliniz lider olmak mı bu uğurda mı çalışıyorsunuz? Ekip nasıl kurulur? Nasıl yönetilir sorularının cevabını mı arıyorsunuz? O halde tam size göre bir iş dünyası kitabı Ekip Çalışması 101 konu olarak uzun ömürlü bir takım nasıl yaratılır,takım elemanlarına olumlu enerji vermenin yöntemleri,takımı yaratıcılığından ne gibi faydalar sağlayabileceğiniz ve takımı olumsuz etkileyen zayıf oyuncuların tespit edebilmeniz için yöntemlerin bulunduğu kitap toplamda 120 sayfadan oluşuyor ve liderlere yol gösterici yöntemlerden bahsediyor.

İlk 90 Gün

İş dünyası kitapları arasında geçiş dönemindeki yöneticilere oldukça yardımcı olacak stratejilerden bahseden ilk 90 gün dünyanın önde gelen geçiş hızlandırma uzmanı Michael Watkins tarafından yazıldı ve 10 yıldır Harvard Business Review Press’in en çok satanlar listesinde yer alıyor. Talepkar iş dünyası içerisinde bu zorlu geçiş süreçlerini nasıl daha kolay atlatabileceğinizden bahsedilen kitap kanıtlanmış stratejileri ile geçiş dönemindeki yöneticilere yol gösteriyor.

Yeniden Başla: Hayalindeki İşi Yapmak İçin Kendini Keşfet

Birçoğumuz hayatın getirdiği sorumluluk ve bir çok farklı sebep dolayısıyla belki de hayalimizdeki işi yapamıyoruz. Hayalimizdeki işi yapabilsek belkide fark etmediğimiz kişisel yeteneklerimiz de ön plana çıkıyor olacak . İşte siz de böyle düşünüyorsanız bu kitabı mutkala okumanızı tavsiye ederiz. 43 ülkeden 328 katılımcının doğrudan görüş ve tanıklığında hazırlanmış bu kitap kendinizi nasıl keşfedebileceğiniz ve hobilerinizi nasıl meslek haline getirebileceğinizin yöntemlerini aktarıyor.

İknanın Psikolojisi

Özellikle satış alanında çalışanların oldukça işinize yarayabilecek olan kitap  hayatın her alanında ikna olma ve ikna etme süreçlerinden bahsediyor. İstek nasıl kabul edilebilir hale getirilir? Kullanılan dilin ikan becerisindeki etkisi,fiziksel çekiciliğin iknaya etkisi ve ikan ile otorite ilişkisi gibi konuları ele alan kitabın yazarı  Robert Cialdini

Her şey Seninle Başlar

İş hayatında ya da hayatın herhangi bir alanında başarının anahtarını arıyorsanız, başarının öğrenilebilir olduğuna inanıyorsanız işte bu kitap tam da size göre diyebiliriz. Kitabın kaynağında bahsedilen konuların başlıcaları; neden başarısız oluyoruz? Ataleti nasıl yenebiliriz? Başarı nasıl öğenilir ve başarılı olanların bildiği fakat başarılı olamayanların bilmediği şey ne gibi konulara yer verilen kitap tam bir başucu kitabı niteliğinde olup birden çok kez okunup hayata doğrudan uygulanabilir nitelikte.

Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim