Röportajlar

BIGGMALL / Ferda Bolkan: Hızlı Karar Alıyor ve Uyguluyoruz
BIGGMALL / Ferda Bolkan: Hızlı Karar Alıyor ve UyguluyoruzMağazacılık sektöründe farklılaşmak için ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?

Viaport AVM’de yer alan BIGGMALL markamızda farklılaşmak adına hızlı karar almak ve uygulamak önceliğimiz, hedef kitleye yönelik lokasyon bazlı çalışmalar yapıyoruz. AVM içerisinde ayrıca oluşturduğumuz çadır projemizle mağazamızda yer alan pek çok markaya ait kalite/fiyat avantajlı ürünlerle Biggmall fırsat çadırında farklı gelir seviyesine sahip müşterilerimizin taleplerine yönelik de çalışmalar yapıyoruz.

Çalışanlarınıza sağladığınız imkanlar ve yan haklar konusunda bilgi verir misiniz?

Sosyal güvence, maaş, yol, yemek, yılda iki kez olmak üzere giyim yardımı, satış primi dışında emin adımlarla piyasada yerini alan, başarı hedefinde personel ve kurumu beraber ileriye taşımak olan markamızın mevcut ve yeni açılacak mağazalarında sağlanacak olan kariyer imkanları da ayrıca önemli.

İş hayatında iş ve özel yaşam dengesinin önemine inanıyor musunuz? 
Özel yaşam ve iş hayatında dengeyi sağlayabilen çalışanların daha pozitif olduğu ve stres yönetiminde başarılı olduğu kesin, ancak dünyada işgücünün % 22 sinin 48 saat çalışabildiği, Türkiye’de standart ortalamanın 61,7 saat, mağazacılıkta ise özel günler, sezon açılışları, müşteri yoğunluğu nedeniyle daha da hareketli olması nedeniyle yönetici olarak bunu başarmak oldukça zor.

Kurumsal mutluluk ve işveren markası çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Perakende sektöründe büyük mağazacılık yapan yaş seviyesi ortalama 18-25 olan genç nüfusun çoğunlukta olduğu, üstelik alışveriş sırasında hizmet aldığı çalışandan beklentileri yüksek olan müşteri karşı karşıya geldiği dünyanın en zor ikinci mesleğinde ücret, yaş ve kalifiye eleman açığı en büyük engel olsa da hizmet bilinci, kurum aidiyeti oluşmuş bir kadro yaratmak için sürekli bir yapılanma içerisindeyiz, şirketimizin manevi değerlere sahip, Türk insanının duygu ve düşüncelerine değer veren bir yönetim anlayışına sahip olması ayrıca fayda sağlamakta.

Profesyonel hayatınızdan bahseder misiniz? Profesyonel hayatınız dışında hobilerinizden ve özel zevkleriniz nelerdir?

Ekonomi tahsilimi tamamladıktan sonra iş hayatına perakende sektöründe başladım, büyük mağazacılığa geçişim ise, Türkiye’de koşulsuz müşteri memnuniyeti gibi pek çok yeniliğe imza atan marka bilinirliği ile sektörün öncüsü olan Boyner’le oldu, devamında İngiltere’nin ünlü department store markası Debenhams’da yer aldım.

Yaklaşık bir yıl önce kumaş üreticiliğinde Türkiye’nin en önemli firmalarından olan, yılda 10 Milyon metre kumaşın üzerindeki iş hacmi ile, 60 yılı aşkın tecrübenin getirmiş olduğu bilgi, zengin ürün ve hizmet gamıyla, sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da en büyük tekstil gruplarından biri olan Gülen Tekstil bünyesinde, Toğlukdemir ailesinin ilk kez büyük mağazacılık yapmak üzere kurduğu BIGGMALL markasında genel koordinatör olarak görev yapıyorum.

Mağazacılıkta bitmeyen hareketlilik arasında vakit bulabildikçe seyahat etmeyi seviyorum, Avrupa’nın pek çok ülkesi dışında Mısır, Nepal gezileri ve sırada Gana ile Afrika var. Kitap okumayı da severim.
Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver