Deprem Öncelikli İş İlanları Deprem Öncelikli İş İlanları

BİZ BİR HİZMET FİRMASIYIZ, ÖNCELİĞİMİZ İSE İNSAN

Kariyer Rehberi

BİZ BİR HİZMET FİRMASIYIZ, ÖNCELİĞİMİZ İSE İNSAN

"Yaşam Kalitesi Hizmetleri”nden bahsedebilir misiniz?

 

Günümüzde yaşam kalitesinin, hem bireylerin sağlık ve mutluluğu, hem de kurumların gelişimi ve performansı için önemli bir etken olduğuna inanıyoruz. Bu bilinçle yola çıkarak, insanların birlikte bulunduğu çeşitli yaşam ve çalışma alanlarında yemek hizmetinden temizliğe, resepsiyon hizmetinden enerji yönetimine, teknik bakımdan hava kalitesi ölçümü ve iklimlendirmeye kadar yaşam kalitesini artıran hizmetler tasarlıyor ve sunuyoruz.

 

İş merkezleri, fabrikalar, eğitim ve sağlık kurumları gibi hizmet verdiğimiz birçok segmentte, misafirlerimiz için konforlu ve sağlıklı yaşam koşulları oluşturuyor, ayrıca çalışma alanlarında iş güvenliği ve iş süreçlerini geliştirmek için çalışıyoruz. Global tecrübemizi ülkemizdeki uzman insan kaynaklarımız ile birleştiriyor ve çözüm ortağı olduğumuz kurumların kültürüne ve iş önceliklerine tam entegrasyon sağlıyoruz. Sodexo olarak, sunduğumuz yemek hizmeti kapsamında dünya genelinde her gün, 75 milyon tüketicinin beslenme alışkanlığında önemli bir rol oynuyoruz. Bu doğrultuda, ülkemizde beslenme ile ilgili eğitimler ve bilgilendirme çalışmaları yürütüyor, dengeli menü sunumunu ve sağlık yaşamı destekleyen programları hizmetlerimizin ayrılmaz bir parçası haline getiriyoruz.

 

İş hayatında başarılı olmanın sırları sizce nelerdir?

 

Öncelikle insana verilen değerin er ya da geç firmanın başarısına katkısı olduğuna inanıyorum. Biz bir fabrika değiliz, makinelerimiz yok; biz bir lojistik firması değiliz kamyonlarımız, tırlarımız yok; biz bir hizmet firmasıyız, insanımız var. Dolayısıyla tüm çalışmalarımızı doğru ekip kurma ve ekibimizi geliştirme üzerine kuruyoruz. Başarılı olmak için öncelikle doğru bir ekiple çalışmak gerektiğine inanıyorum. Diğer taraftan, hedeflerin doğru ve ulaşılabilir olması ve iyi anlatılması gerekir. Diğer bir etken de elinizdeki kapasitenin sınırlarını ve etkinliğini iyi analiz ederek azami verim sağlamaktır. Ekibinizi iyi tanımalısınız, bu da size büyük avantaj sağlar.

Nasıl bir yöneticisiniz?

 

Çalışma hayatına girdiğim günden beri bir yöneticiden çok bir takım arkadaşı olarak çalışıyorum. Açık iletişime ve kişilerin kendi uzmanlık alanlarında kendilerinin karar vermesine inanıyorum. Her çalışan kendi işinin genel müdürü veya firma sahibi olarak çalışırsa çok daha başarılı olur düşüncesindeyim. Şirketteki her çalışan beni istediği konu hakkında ve istediği zamanda arayabilir, birşeyler danışabilir ya da amirleriyle çözemedikleri konuları benimle paylaşabilirler. ‘’Sırça Köşkte’’ değil de onların yanında olmaya özen gösteririm. İşimiz gereği Türkiye’nin her yerinde çalışanımız ve müşterimiz var. Uçak yolculukları hariç, ayda ortalama 3000-3500km araba yolculuğu yaparım, bu da çalışanlarımın yanında olmamı sağlar.

Dinamik bir sektörde çalışıyorsunuz. Eve iş götürenlerden misiniz, yoksa iş bitmeden çıkmayanlardan mı?

 

Sizin de belirttiğiniz gibi çok çalışma gerektiren bir sektördeyiz. Eve iş götürmem ama günümüzde teknoloji sayesinde anlık olarak haber almaya ya da belirli konularda karar vermeye devam ediyoruz.

Bu da aktif olarak evde ya da özel hayatınızda da çalışıyorsunuz anlamına geliyor ama sevdiğim işi yaptığım için bu konudan mutsuz değilim.

Özel yaşamınızda neler yapmaktan hoşlanırsınız? Hobilerinize zaman ayırabiliyor musunuz?

 

8 yaşında bir oğlum ve 5 aylık bir kızım var. Eşim de hizmet sektöründe uluslararası bir firmanın 6 ülkeden sorumlu yöneticisi olarak görev yapıyor. İşimizden ve seyahatlerden arta kalan zamanlarda beraber olmaya özen gösteriyoruz. Özellikle oğlumla balık avlamaya ve uzun orman yürüyüşlerine gidiyoruz. Eşimle Latin dansları konusunda oldukça çok zaman harcadık fena da bir seviyede değiliz. Yeni dönemde de amatör tiyatro çalışmaları yapma konusunda planlarımız var. Mutfakta zaman harcamaktan müthiş zevk alıyorum. Özellikle deniz ürünleri konusunda belirli bir reçeteye bağlı kalmadan yemekler hazırlıyorum.

Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim