Kısa Pantolonla Maç Yapıyorduk, Şimdi Talk Show Yapıyoruz...

Kariyer Rehberi

Kısa Pantolonla Maç Yapıyorduk, Şimdi Talk Show Yapıyoruz...

Türkiye sizi Çok Güzel Hareketler Bunlar ile tanıdı. Öncesinde neler yapıyordunuz?

Çok Güzel Hareketler Bunlar'ın öncesinde çeşitli dergilerde yazılarım yayımlanıyordu. İdealim zaten yazı yazmaktı. Leman, Lemanyak ve Atom Dergilerinde ayrıca Bursa'da Olay Gazetesi'nde yazdım. Yazılarıma 2 yıl boyunca devam ettim. Öncelikle yazılarının yayınlanması için çaba göstermeniz lazım. Bende bir şeylerin peşinden koşmak zorunda kaldım. Sonrasında askere gittim ve terhisime iki hafta kala er gazinosunda televizyon izlerken Çok Güzel Hareketler Bunlar’ın tanıtımını gördüm. Program başlamıştı. Askerden sonra da ekibe bir şekilde dahil oldum.

Çok Güzel Hareketler Bunlar’da oyunculuğa başlamanız nasıl oldu?

Aslında lisede tiyatroda oyunculuk yapıyordum ama yazarlık hevesim o kadar yüksekti ki oyunculukta hiç gözüm yoktu. Eserle ben çocukluk arkadaşıyız. Eser BKM Mutfak’a benden önce girdi. Bende dergi için her hafta İstanbul’a geliyordum. Geldiğim zamanlarda Eser’de kalıyordum. Beraber skeç yazıyorduk. Çok Güzel Hareketler'de ufak rollerde kendimi deneme şansım oldu. Sonrasında kendi yazdığım şakaları sahnede kendim yapma keyfini tadınca bu durumdan çok haz aldım. Oyunculuk serüvenine böyle başladım.

Eser Yeneler ve Oğuzhan Koç’la 3 Adam programını yapıyorsunuz. Programın bu kadar popüler olacağını tahmin ediyor muydunuz?

3 Adam'a başlamadan önce tek güvendiğimiz şey aramızdaki muhabbetin eğlenceli olduğuydu. Ama tereddüt ettiğimiz nokta da acaba bu muhabbet bize geldiği kadar başkalarına da eğlenceli gelecek miydi? Olunca çok mutlu olduk. Biz bir işi yaparken popüler olup olmayacağını düşünmüyoruz. Odak noktamız keyifli olup olmayacağı oluyor. Şu anda acayip keyif alıyoruz.

Arkadaşlığınız ne kadar eskiye dayanıyor?

Eser mahalleden arkadaşım 20 yıldır tanıyorum. Kısa pantolonla maç yapıyorduk şimdi talk show yapıyoruz:) Oğuzhan'la da 15 yıldır arkadaşız!

Senarist, şovmen, oyuncu … Siz kendinizi hangisi olarak görüyorsunuz?

Benim kendimi ne olarak gördüğüm değil seyircinin beni nasıl gördüğü önemli. Ama sayılan unvanların hepsi birbirinden güzel. Umarım hangi kulvarda olursa olsun kaliteli işler yapan biri olarak anılırım.

Hayat adına farklı planlarınız var mı?

İnanılmaz uzun vadeli planlarım yok. Allah sağlıklı ve mutlu bir ömür versin o bana yeter:)

 

 

 

 

Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim