Deprem Öncelikli İş İlanları Deprem Öncelikli İş İlanları

Komşufırın Engel Tanımıyor

Kariyer Rehberi

Komşufırın Engel Tanımıyor

Anlama geriliği olan engelli çocukları iş hayatına kazandırmayı hedeflediğiniz "Komşufırın Engel Tanımıyor” projenizden bahsedebilir misiniz?

 

"Komşufırın Engel Tanımıyor” projesi, hayata geçirmiş olduğumuz önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri. Ataşehir İş Okulu işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz proje kapsamında, bazı alanlarda anlama geriliği olan, ancak el becerilerinde sıkıntıları olmayan çocukları hayata kazandırmak adına Komşufırınlar’da istihdam ediyor ve bu alanda da sektöre öncü ve örnek olmayı amaçlıyoruz. Komşufırın olarak, iş imkanı sağlayarak iş yaşamına kazandırdığımız bu gençlerimizin hem sosyalleşmelerine hem de özgüvenlerini kazanmalarına olanak tanıyoruz. Ataşehir İş Okulu işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz projenin ilk etabı için çalışma kriterlerimize uygun beş özel arkadaşımız seçildi, bu arkadaşlarımız aldıkları eğitimin ardından Ekim ayı itibarıyla beş farklı fırınımızda çalışmaya başladılar. Pilot uygulamamızdan alacağımız sonuçlara göre, ilerleyen dönemde bu sayıyı artırarak diğer fırınlarımızı da projeye dahil etmeyi planlıyoruz. Müşterilerimiz önünde kendilerini güvende ve rahat hissetmelerini sağlarken bir yandan da misafirlerimizin bu gençlerimize karşı farkındalığını artırmayı ve bakış açılarını iyileştirmeyi hedefliyoruz.

 

Gençlerin çalışmayı tercih edeceği bir ortam yaratmak için çalışmalarınız var mı? İlerleyen dönemlerde Z kuşağını çekmek için hazırlıklar yapıyor musunuz?

 

Gençlerin Komşufırın’da çalışmayı tercih etmelerindeki en önemli etken, genç ve deneyimsiz adaylara özel kariyer olanakları sunuyor ve özellikle fazla deneyimi olmayan adayları tercih ediyor olmamız. Deneyimsiz adayları tercih etme sebebimiz ise; deyim yerindeyse hamurunu bizlerin yoğurmak istemesi...

İstihdam ettiğimiz deneyimsiz personeli kendi vereceğimiz eğitimlerle besleyerek kendimiz yetiştiriyor ve Komşufırın ailesine katıyoruz. Bu da çalışan verimliliği ve bağlılığı adına bize avantaj sağlıyor. Ekip üyesi olarak başlanan kariyer yolculuğu Bölge Müdürüne kadar uzananmaktadır. Hatta zaman zaman merkez ofis pozisyonları içinde mağazalarımızdan işe alımlar yaparak iç motivasyonu güçlendirmiş oluyoruz. Komşufırın, işe alınan personelin uzun soluklu olabilmesi ve kariyerini ön plana çıkarabilmesi için hızlı yükselebilme imkanını yaratmaktadır. Personel işe başladığında sürekli aynı pozisyonda çalışmayacağını performansı doğrultusunda yönetici pozisyonuna kadar ilerleyebilme bilinci ile kariyerinde olumlu yönde adımlar atmaktadır.

 

İlerleyen dönemlerde Z kuşağı ile ilgili hazırlık planlarımız var. Z kuşağını en çekici yapan teknoloji ile olan yakınlıklarıdır. Bu kuşağın büyük çoğunluğu online oyunlar oynamakta, sosyal medyayı sık olarak kullanmakta, internette paylaşımlar yapmaktadırlar. Biz de onların bu özelliğini kullanarak, sosyal medya üzerinden, mesela Foursquare mekaniği ile fırınlar arası yarışmalar yapıyoruz. Müşterilerimize ulaşmak ve lokal pazarlama faaliyetlerini yürütme adına mobil iletişimi kullanıyoruz.

 

2015 yılında kaç kişi istihdam ediyorsunuz?

 

2015 yılında İstanbul dışında büyüme hedeflerimiz yine devam ediyor olacaktır. Şu an 100’ün üzerinde mağaza sayısına ulaştık ve bunların 4 tanesi İstanbul dışındadır. (Bodrum ve Göcek) Şu an mevcutta 100 ün üzerinde mağazamız 600 ün üzerinde çalışan personelimiz ve mağazaları destekleyen merkez ofis çalışan sayımız 40 kişidir.

Merkez ofis kadrolarımız içinde yeni projeler geliştirmekteyiz. Bazı üniversitelerle iş birliği yaparak, beraber öğrencilerle çalışıp hem ileriye yönelik onlara vizyon katıp, hem de Komşufırın projelerinde katkıları olacaktır. Açık pozisyonlarda deneyimsiz kişileri tercih edeceksek üniversite işbirliklerimizi mutlaka kullanmaktayız.

 

 

Güncel pozisyonlarınız hakkında bilgi verebilir misiniz? (kutu olabilir )

 

En geniş ekibimiz olan saha ekibimiz için fırınlarda tanımlanmış 6 kademe var. Kısa sürede kişiye katkı sağlayabilecek eğitimlerle desteklenen bir kariyer yolculuğu bulunmaktadır. Ekip üyesi olarak mağazada işe başlayan Komşufırınlı 3 yıl içinde performansı doğrultusunda Fırın Müdürü pozisyonuna yükselebilme fırsatı buluyor.

 

İşe alım süreçlerimizde yaş konusunda min 18 yaş sınırımız vardır. Ağırlıklı olarak genç bir kuşakla çalıştığımız ve perakende sektörü olduğumuz için giriş çıkış oranları maalesef yüksek oluyor. Ancak son zamanlarda daha önce Komşufırın’da çalışıp, ayrılmış kişilerin tekrar başvuruları ile karşılaşıyoruz. Bunlarda Komşufırın’ın iyi bir şeyler yaptığını bizlere gösteriyor.

 

Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim