Deprem Öncelikli İş İlanları Deprem Öncelikli İş İlanları

Müşterileriyle Uzun Soluklu İlişkiler Kurmayı Hedefleyen Banka; Eurobank Tekfen

Kariyer Rehberi

Müşterileriyle Uzun Soluklu İlişkiler Kurmayı Hedefleyen Banka; Eurobank Tekfen
Eurobank Tekfen ne zaman kuruldu, kaç şubesi bulunuyor?

1989 yılında, Tekfen Yatırım ve Finansman Bankası A.Ş. adıyla kurulan banka, 2006 yılında Tekfen Grubu’nun stratejik ortaklık yapmak amacıyla Eurobank EFG ile anlaşmasını takiben faaliyetlerini Eurobank Tekfen adı ile sürdürmektedir.

Eurobank Tekfen, 22.500’ün üzerinde çalışanı ile ürün ve hizmetlerini 1600 şubesi, satış noktası ve alternatif dağıtım kanallarından oluşan bir network’le sunan, Avrupalı uluslararası bankacılık organizasyonu Eurobank EFG Grubu’nun bir üyesidir. Eurobank EFG Grubu, Yunanistan, Bulgaristan, Sırbistan, Romanya, Türkiye, Polonya, Ukrayna, İngiltere ve Lüksemburg pazarlarında varlık göstermektedir. Eurobank EFG, 40’ı aşkın ülkede faaliyet gösteren uluslararası bankacılık gruplarından olan EFG Grubu’nun üyesidir.

Tekfen Grubu, günümüzde çalışmalarını taahhüt, tarımsal sanayi, emlak geliştirme, bankacılık ve yatırım ana başlıkları altında faaliyet gösteren 45 şirket ve 7 iştirak yoluyla sürdürmektedir. Grup çatısı altındaki şirketlerin çoğunun paylaştığı Tekfen adı ise temsil ettiği değerler ve yüksek bilinirlik oranıyla, Türkiye’nin en saygın markalarından biridir.

Eurobank Tekfen bugün Türkiye'nin en önemli sanayi ve ticaret bölgelerine yayılmış, kambiyo yetkisine sahip 57 şubesiyle müşterilerinin çözüm ortağı olmayı sürdürmektedir. Doğruluk ve güvenilirlik başta olmak üzere, bankacılık etik ilkelerine olan bağlılığının verdiği güçle Eurobank Tekfen, istikrar ve kaliteyi ön planda tutan bir anlayış doğrultusunda, müşterileriyle uzun soluklu ilişkiler kurmayı hedeflemektedir.

Eğitim, performans değerlendirme, işe alım gibi sistemler şirketinizde ne şekilde uygulanıyor?

Bankamızın kısa ve orta vade stratejik hedefleri doğrultusunda, ilgili pozisyonun gerektirdiği nitelik/tecrübeye sahip, eğitim düzeyi yüksek, yeniliklere ve değişime açık, değerlerimizi benimseyip yaşatacak insan kaynağının kazandırılması hedeflenmekte. Bankamıza insan gücü planlaması doğrultusunda deneyimli ve deneyimsiz personel alımı yapılmakta. Adaylarımızı İşe Alım Bölümü ekibi ile personel ihtiyacı olan Şube/Bölüm Yöneticilerinin katıldığı görüşmelere davet ediyoruz. Banka deneyimi olmayan adayların seçiminde; mülakat haricinde, genel yetenek sınavları ve pozisyonun gerekliliğine göre İngilizce sınavı da kullanıyoruz.

Eurobank Tekfen ailesine katılacak kişilerin, pozisyonun gerektirdiği niteliklere ve bankamızı temsil edebilecek kültürel birikime sahip, sürekli gelişime inanan, çevik, etik değerlere saygılı, katılımcı, dinamik, yaratıcı, analitik düşünebilen, azimli, başarma isteği olan, hırslı, dürüst, motivasyonu yüksek, sorumluluk sahibi adaylar olmasına dikkat ediyoruz.

Eğitim ve gelişim faaliyetlerimizin  banka içinde bir yatırım olarak değerlendirilmesi ve bankanın iş hedeflerini gerçekleştirmesinde rol almasını sağlamak temel stratejimiz.  Bu doğrultuda çalışanlarımızın  performansını artırmak  ve ihtiyaç duydukları konularda gerekli olan eğitim ve gelişim desteğininin düzenli, sürekli ve sistematik olarak verilmesini sağlamak da temel amacımız.

Bu kapsamda bankamızda başlayan tüm yeni arkadaşlarımızın, alım tarihinden itibaren ilk 15 gün içerisinde oryantasyon ve/veya  işbaşı eğitim  programlarınının  tamamlanması  sağlanır. Ayrıca her yıl yapılan eğitim ihtiyaç analizi ve yıl içinde gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda eğitim ve gelişim fırsatlarından yararlanırlar.  Bu ihtiyaçlar ağırlıklı olarak bankacılık teknik gelişim konularının yanında, yönetsel ve kişisel gelişim eğitimlerini de içerir.

Bankamız çalışanlarının organizasyon içindeki başarılarını, hedef gerçekleştirmelerini, yetkinliklerini ve iş sonuçlarına katkılarını ölçmeyi amaçlayan bir performans değerlendirme sistemine sahibiz. Ocak-Nisan döneminde yılda bir kez bir önceki yılın "1 Ocak -31 Aralık” dönemlerini kapsayan dönem için Performans Değerlendirmesi uygulanır. Performans değerlendirme sonuçları; ücret ve prim ödeme sistemlerinde kişisel performans katkısının belirlenmesinde, kariyer süreçlerinde ve eğitim-gelişim ihtiyaçlarının belirlenmesinde kullanılır.

Şirketinize 1 yılda yerleştirilen ortalama kişi sayısı nedir?

2010 yılı içerisinde Eurobank Tekfen’e şube ve genel müdürlük pozisyonları için toplamda 318 kişinin istihdamını gerçekleştirdik. Bir önceki yıl ise toplamda 187 kişilik alım söz konusuydu. 2011 yılı için yaklaşık 260 kişinin işe alımı planlanıyor. Bu alımların hemen hemen tamamı şube kadroları için olacak.

Büyüme stratejiniz hakkında bilgi alabilir miyiz? Yakın zamanda açılacak yeni şubeleriniz var mı? Varsa bu yıl şube sayınızı kaça çıkarmayı planlıyorsunuz?

2010 yılı Eurobank Tekfen’in şube ağının büyüdüğü bir yıl oldu. Şubat ayında ilk Perakende Şubelerimizden ikisi İstanbul Davutpaşa ve Sahrayıcedit’te açıldı. Mart ayında bu açılışları İstanbul Kartal ve Antalya Çallı Şubeleri izledi. Nisan–Ağustos ayları arasında da sırasıyla İstanbul’da Hasanpaşa, İzmir’de Karabağlar, Bursa’da Yıldırım ve Nilüfer şube açılışlarının ardında da Antalya’da Lara, Gaziantep’te GATEM, İstanbul’da Esenyurt Şubesi açılarak bankamız toplam şube sayısı 54’e ulaştı. 2011 yılının ilk üç ayında açılan İstanbul Kaynarca, Kemer ve Ankara Siteler şubeleriyle 57 noktada hizmet verir duruma geldik.

2010 yılında toplam 12 şube açılışını gerçekleştirdik. Açılan şubelerimizin 4’ünde hem Ticari Bankacılık hem de Perakende Bankacılık kadrolarımızla ‘Karma Şube’ olarak hizmet veriyoruz. Diğer açılan şubelerimizde ise İşletme Bankacılığı ve Bireysel Bankacılık uzman kadromuz ile ‘Perakende Şube’ olarak hizmet veriyoruz.

Eurobank Tekfen olarak özellikle KOBİ’ler için uzman portföy yöneticisi kadrolaşmasına devam ediyoruz. Bankamızın 5 yıllık iş planına paralel olarak, 2011 yılında da ağırlıklı Perakende Bankacılık (İşletme Bankacılığı ve Bireysel Bankacılık) hizmeti vermek üzere yeni şube açılışlarımız devam edecek.
Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim