Röportajlar

Pierre Cardin / Levent Özkan: Her Zaman Şeffaf Ve Eşit Yönetim Politikası İzliyoruz
Pierre Cardin / Levent Özkan: Her Zaman Şeffaf Ve Eşit Yönetim Politikası İzliyoruz
Oldukça geniş yelpazede hizmet veren bir marka olarak İK uygulamalarınızdaki farklılıklardan bahseder misiniz?

İnsan kaynağına önem vermek, şeffaflık, sürekli eğitim ve geliştirme, insan kaynakları politikalarının temel taşlarını oluşturuyor. Çalışanlarımız için her zaman şeffaf ve eşit yönetim politikası izliyoruz. Bu doğrultuda da İnsan Kaynakları departmanımızın çok özenli çalışmaları bulunuyor. Pierre Cardin ailesinin her bir üyesi bizim için çok değerli, dolayısıyla çalışanlarımızın yeteneklerini geliştirmek için her türlü yeni projeyi hayata geçiriyoruz.

Bu nedenle verdiği eğitimlerle tanınan ve Aile Terapisti olan Efkan Yeşildağ’ın da desteği ile çalışanlarımız için aile danışmanlığı hizmetini başlattık. Bundan sonra da yenilikçi İK politikalarımıza devam edeceğiz. Bunun yanı sıra elbette şirket çalışanlarımız için motivasyonu artırıcı eğitimlerimiz, birlikte yapılan etkinlikler de hali hazırda devam ediyor…

Perakende sektörünün en önemli sorunlarından biri de turn-over. Siz turn-overı’ı azaltmak adına ne gibi önlemler alıyorsunuz?

Aile kavramını şirket içinde de yaşatmak markamız için önemli bir kavram. Biz de Pierre Cardin’i kocaman bir aile çalışanlarımızı da ailenin birer ferdi gibi görüyoruz. Tabi ki çalışanların da bunu hissetmeleri gerekiyor. Aile kavramını şirket içinde de yaşatmak markamız için önemli bir kavram. Çalışanlarımızın kendilerini iş konusunda geliştirmeleri, üretkenliklerini artırmaları için verdiğimiz eğitimler ve desteklerimiz her daim devam ediyor. Bu aile kavramımız sayesinde sanırım turn-over sorununu minimum düzeyde yaşıyoruz…

Evlenecek çiftlerin ihtiyaçlarından yola çıkarak "evlilig.com”u hayata geçirdiğiniz. Bu projenin içeriği ve önümüzdeki dönem hedefleriniz konusunda bilgi alabilir miyiz?

Pazarlama ekibi tarafından yapılan araştırmalar, 1994 yılından beri gelinlik, damatlık, iç çamaşırı, ayakkabı, ev tekstili, mobilya gibi pek çok farklı ürün gamını tüketiciye sunan Pierre Cardin’in, Türkiye’de çeyiz/ evlilik alışverişlerinde en çok tercih edilen marka olduğunu gösterdi. Bunun üzerine pazarlamanın farklı departmanlarından bir araya gelen marka çalışanları "Evlilik Team”i oluşturdu. Evlilik alışverişleri sırasında yaşanan sıkıntıları araştıran ekip, çiftlerin bu sürecini kolaylaştırmak ve keyifli hale getirmek için Pierre Cardin’in ürünlerinin bir arada sunulduğu ve içerisinde yarışmaların olacağı bir site tasarlamaya karar verdi.

Bu site, gelinlikten ayakkabıya, damatlıktan iç çamaşırına, mobilyadan ev tekstiline kadar pek çok ürünü bir arada sunan, belirli periyodlarla düzenlenecek yarışmalarla çiftlerin düğün stresini azaltarak, süreçte ihtiyaçları olan ürünleri eğlenerek kazanacakları bir platform olarak kurgulandı. Açılışını ise, 1 Ekim – 31 Temmuz 2013 tarihleri arasında evlenecek çiftlerin katılabildiği 6 Mayıs – 20 Haziran 2013 tarihleri arasında düzenlediği bir yarışma ile gerçekleştirdi. Yarışmada, ‘Like etmek’ mantığından yola çıkarak, düğünlerin vazgeçilmez geleneği olan ‘takı takmak’ sanal bir hale getirildi. Siteye profil oluşturarak katılan çiftler, arkadaşlarını siteye davet ederek, en çok sanal takıyı kazanmaya çalıştı. Yarışma sonunda en çok sanal takı takılan 7 bölgenin 7 çifti, Pierre Cardin’in gelinlikten iç çamaşırına, damatlıktan ayakkabıya kadar toplam 12 bin TL tutarındaki çeyizin vazgeçilmezi olan ürünlerin sahibi oldu. Yaklaşık 2 ay gibi kısa bir sürede 35 bin kişinin yarışmamıza katılması, yeni dönemde daha güçlü projeler üretmemiz için heyecanlandırdı.

Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver