Röportajlar

Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi / Murat Aktaş: Çalışan Memnuniyeti İçin Çalışmalar Yapıyoruz
Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi / Murat Aktaş: Çalışan Memnuniyeti İçin Çalışmalar Yapıyoruz


Çalışanların sizden en büyük beklentileri nelerdir? Bu beklentiler için nasıl çalışmalar yapmaktasınız?

Her kurum gibi bizlerde gelecekte sağlam ve istikrarlı bir yol alabilme adına çalışanlarımızın görüşlerini önemsemekteyiz. İnsan kaynakları olarak ihtiyaç duydukları her an bizlere kolayca ulaşabilecekleri bir ortamı ve samimiyeti sağduyulu çalışmalarımızla özenle yürütmekteyiz. Tarafımıza yapılan bireysel olarak başvurarak görüşlerini paylaşanların yanı sıra departman olarak çalışanlarımızın istek ve şikayetleri ile ilgili yürüttüğümüz form çalışmaları sayesinde de bilgi sağlamaktayız. Öncelikle insan kaynakları departmanı olarak çalışanlarımızın beklentilerini kurum olarak olumlu veya olumsuz yönlerimizi belirlemek için hazırladığımız 30 soruyu objektif olarak yanıtlamalarını istedik. Çıkan sonuçlar neticesinde eksik olduğumuz yönleri incelediğimizde çalışanların beklentileri departman ve pozisyonlarına göre farklılık gösterdiğini tespit ettik. Çalışan portföyümüz üniversiteden yeni mezun genç kesimden oluştuğu için, çalışanlarımızın bizlerden beklentileri genellikle; kendilerini geliştirebilecekleri projeler içerisinde aktif rol alabilmeyi, kişisel gelişimlerine katkıda bulunulması, kariyer planlamalarına destek olunması, terfi, eğitim imkanları, maddi ve manevi tatmin olmaları, sosyal faaliyetlerin yapılması ve motivasyondur. Uzun yıllar birlikte çalıştığımız tecrübeli kadromuz için ise etkinliklerin oluşturulması çalışan memnuniyeti ve verimliliği için önem taşımaktadır. Çalışma ortamına ait iyileştirmeleri sağladığımız gibi sosyal aktivitelerimiz ile de çalışan memnuniyetini sağlamaktayız. Kurum imkanları doğrultusunda tüm sağlık grubu çalışanlarının ve ailelerinin birbirileriyle tanışıp kaynaşmalarını sağlamak için her yıl geleneksel piknik ve yemek organizasyonları düzenlemekteyiz. Bu organizasyonlarda personellerimize çeşitli hediyeler dağıtılmakta ve ayrıca tüm bir yıl boyunca çalışmalarıyla yüksek performans gösteren personelimize bu tür organizasyonlarda çeşitli ödül ve plaketler vererek kendilerinin bizim için ne kadar değerli olduklarını hissettirmeye özen gösteriyoruz. Tüm bunların yanı sıra çalışanlarımız aylık eğitim planı çerçevesinde departmanlarına göre yaptıkları işin kalitesini iyileştirilmesi ve kişisel becerilerinin arttırılması adına firma içi ve firma dışı eğitimler verilmektedir.

Kaç çalışana sahipsiniz? Kurumunuzun geleceğe dönük İK projeleri ve hedefleri nedir?

Sağlık grubumuz bünyesinde 450 çalışan istihdam etmekteyiz. Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi bünyesinde ise yaklaşık 200 çalışanımız mevcuttur. Türkiye’nin tek ve Avrupa’nın en büyük Kulak Burun Boğaz Hastanesi olarak hasta memnuniyeti odaklı çalıştığımız için işinde bilgili, becerikli, hoşgörülü, topluma yardım amacıyla yola çıkan, kendisini hastaların yerine koyabilecek, hasta mahremiyetine mutlak uyum sağlayabilecek, hasta haklarına saygılı, bilgi ve yenilikleri paylaşımcı, insan ve çevreye saygılı bir kadroyla birlikte faaliyet göstermekteyiz. Amacımız, çalışanlarımızla birlikte bilgi, eğitim ve çalışma ortamının kalitesini yüksek tutan ve buna paralel hasta memnuniyetinin en üst seviyede olmasını sağlayarak sağlık sektöründe daha birçok başarıya imza atmaktır. Gelecekte çalışanlarımızın kendilerini ispat edebileceği çalıştaylar düzenleyerek, fikir ve becerilerini ön plana çıkarmayı ve kendi yeteneklerini göstermeleri için fırsat vermeyi hedefliyoruz. Geleceğe yönelik insan kaynakları stratejilerinin yanında, şirket hedeflerine en doğru biçimde ulaşma adına verimlilik artışı, nitelikli personel seçimi ve personel gelişimi gibi konularla da ilgili çalışmalar yapmaktayız. Ayrıca 360 derece performans yönetim sistemini oluşturarak çalışanlarımızın ödül, terfi süreçlerinin yürütülmesi ile ilgili planlamalar da gerçekleştirmekteyiz.

Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi olarak sağlık turizmi hakkında neler düşünüyorsunuz? Hastanenizin bu konuda çalışmalar var mı?

Sağlık turizmiyle ilgili yurt içi ve yurt dışı birçok firmalarla anlaşmalarımız mevcuttur. Hastalarımızın havaalanından transferlerini VİP araçlarımızla sağlamaktayız ve hastalarımızın tedavi sürecinde, konforlarını ön planda tutarak memnuniyetini en üst seviyede tutabilmek adına çalışmalarımızı özenle yürütmekteyiz. Ayrıca aracı firmalarımızın hastalarımızın tatil paketleri ile ilgili birçok alternatifleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Avrupa’ da ki tüm kanallarda tanıtımlarımız yayınlanmakta ve olumlu dönüşler almaktayız. İlerleyen hedeflerimizde yurt dışında kendi ofislerimizi açarak hastalarımızla daha sağlıklı bağlantılar kurup firmamızı tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz.

Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver