KENDİ MARKAMI YARATMAK HEP EN BÜYÜK TUTKUMDU!

KENDİ MARKAMI YARATMAK HEP EN BÜYÜK TUTKUMDU!

Çikolata birçok insan için büyük bir tutku, bu tutkuyu işe dönüştüren,” en çok mutluluk yapıyor ve herkese bulaştırıyoruz” diyen Maroon Chocolate’ın yaratıcısı Seda Girit ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

- Seda Hanım merhaba sizi biraz tanıyabilir miyiz? Çikolata gerçekten birçok insan için bir tutku, siz bu tutkuyu işe dönüştürmüşsünüz..

Üniversitede  Turizm İşletmeciliği, iş idaresi okudum ve stajımı yaptığım Divan Hotel'de çikolata dünyasıyla tanıştım. Profesyonel kariyerim hizmet sektöründe pazarlama ve yönetim olarak ilerledi.  2008 yılında Çikolata, pasta ve kurabiye tekrar hayatıma girdi. Butik çikolata ve pastacılık alanında pazarın prestij markasını 6 yıl süreyle yönettim.  Çikolata gerçekten bir tutku, aslında mutluluk .. bizim işimiz de mutluluk oldu..

-Maroon Chocolate’ın kuruluş öyküsünü dinleyebilir miyiz?

Aldığım eğitimler, kazandığım vizyon, muhteşem reçeteler  beni  Maroon Çikolata markasının yaratma ve yönetme sürecine götürdü. Kendi markamı yaratmak hep en büyük tutkumdu ve gerçekleştirdim.

-Ürün ve Hizmetlerinizden bahsedebilir misiniz?

İmalathanemizde  dünyanın en kaliteli çikolata kuvartürlerini ( valrhona, callebaut, master martini ) ve 1. sınıf malzemelerle, dünyanın en lezzetli çikolata tarifleriyle (Pierre Hermes, PatricRoger, Pierre Marcolini reçeteleri) profesyonel şeflerimizle lezzetli, sağlıklı, kaliteli, çikolatalar, pastalar, kekler hazırlıyoruz.

Dünya trendlerini yakından takip ediyoruz.  Yaratıcılıkta sınır tanımıyor, yeni lezzetler yaratıyoruz. Kaliteden asla ödün vermeden herkesin ulaşabileceği fiyatları hedefliyoruz.

Ama en çok mutluluk yapıyor ve herkese bulaştırıyoruz.

 

-Özellikle kurumsal firmalara sunduğunuz ürün ve hizmetleriniz nelerdir?

Biz otel, restoran  ve cafe zincirlerinin mutfağıyız. Her kuruma özel ürün geliştirip sadece onlara özel tarifler oluşturuyoruz. Markaya özel çalışılmış tüm ürünler sadece o marka için üretiliyor. Haftanın belirlenen günleri frigofrik araçlarımızla siparişleri teslim ediyoruz.

Firmaların personel doğum günleri için, haftada bir gün doğum günü kutlaması organize ediyoruz. O hafta doğum günü olan tüm personel aynı anda kutluyor, motivasyon ve  personel arası ilişkiler açısından son derece verimli bir aktivite oluyor.

Kurumsal veya bireysel  15’er kişilik gruplara çikolata workshopları düzenliyoruz. Çikolata ile tanışıp püf noktalarını ve çikolata yapmayı öğretiyoruz. Daha sonra yaptıklarımızı çay, kahve eşliğinde yiyor veya sevdiklerimize götürüyoruz.

İnternet üzerinden çikolata satışı yapıyoruz (yaz döneminde kapalı) bayram, yılbaşı veya özel günler için, kurumsal firmalara,  istenilen içerik ve kutu tasarımı ile bütçelerine uygun çikolata kutusu hazırlıyoruz.

-Şirketinizdeki insan kaynakları uygulamalarından bahsedebilir misiniz?

Secretcv üzerinden personel ihtiyacımızı karşılamaktayız. Tüm personelimizin sosyal hakları ve çalışma koşullarında kendilerini güvende ve mutlu hissetmelerini sağlamaya çalışıyoruz.

-2017 yılında markanız için hedeflerinizi ve yeni projelerinizi öğrenebilir miyiz?

2017 sonu ve 2018 yılı için hedefimiz hızlı tüketim zincirine girmek, internet üzerinden satış konusunda ilerlemek ve ihracata başlayarak dünya markası olma yolunda ilerlemek.