Teknosa / Songül Çavuşoğlu: Live Chat Uygulamasıyla Facebook Üzerinden Online Kariyer Günü Düzenledik

Teknosa / Songül Çavuşoğlu: Live Chat Uygulamasıyla Facebook Üzerinden Online Kariyer Günü Düzenledik

Sosyalik medya ile birlikte yürüttüğünüz sosyal medya çalışmalarınızla ilgili bilgi alabilir miyiz?

Bugün Teknosa olarak Türkiye’nin 77 ilinde 294 mağazamız ve konusunda uzman 4000’e yakın çalışanımızla perakende sektöründe çok büyük bir paya sahibiz. Bu geniş yelpaze içerisinde, işveren markamızı daha da güçlendirmek ve kurumumuzu daha yakından tanıtmak amacı ile Mayıs 2012 tarihinde Teknosa Kariyer Facebook sayfamızı açma kararı aldık. Sayfamızdan Teknosa’da gerçekleşen etkinlikler, Teknosa ile ilgili haberler, sosyal sorumluluk projeleri, iş ilanları, iş hayatı ile ilgili anketler, araştırmalar, özlü sözler vb. hakkında birçok habere ulaşabilirsiniz. Şu anda 15.000’in üzerinde takipçi sayısı olan sayfamızın yönetimi konusunda ilk günden itibaren SosyalİK Medya ajansı ile işbirliği yapmayı tercih ettik. İnsan Kaynakları alanındaki deneyimleri, müşteri odaklı yaklaşımları ve sayfamızı sürekli canlı tutabilecek geliştirici önerileri ile süreci etkin yönetmemizde SosyalİK Medya’nın payı oldukça büyüktür.

İşe alımlarınızda Teknosa Kariyer’den faydalanıyor musunuz? Live chat uygulamanızdan bahseder misiniz?

Türkiye’nin lider teknoloji perakendecisi olarak iş başvurusu sayılarımız sektör ortalamalarının oldukça üzerinde. Teknosa Kariyer Facebook sayfamız üzerinden yayınladığımız iş ilanlarımızın ise oldukça ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Takipçilerimizin Teknosa’da işe alım süreçleri, iş ve staj imkanları hakkında merak ettikleri soruları yanıtlamak amacıyla bu yıl iki kez facebook üzerinde live chat uygulaması gerçekleştirdik. Diğer bir deyişle facebook üzerinde online kariyer günü düzenledik. Takipçilerimiz tarafından oldukça ilgi gören bu uygulamamızda sayfamıza girilen soruları kısa süre içerisinde yanıtlayarak interaktif bir uygulama gerçekleştirdik. Bu uygulamamızı yılın belli dönemlerinde tekrarlamayı hedefliyoruz.

Avm’lerde çalışan personelinizle, cadde mağazalarınızdaki personelinizin çalışma disiplinleri ve şartları açısından ne gibi farklılıklar bulunuyor?

Gerek saha gerekse merkezdeki çalışanlarımızın çalışma disipleri ve şartları
açısından herhangi bir farklılık bulunmuyor. Teknosa çalışan eşitliğine bağlı İK
uygulamalarıyla her daim sektöre öncü bir şirket olmayı sürdürmektedir.