Röportajlar

Türk Telekom / Şükrü Kutlu: 30 Bin Öğrenciye Modern Eğitim
Türk Telekom / Şükrü Kutlu: 30 Bin Öğrenciye Modern Eğitim
Genç Yeteneklere Ulaşmak İçin WanTTed

25 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Türkiye’nin değişik illerindeki 22 üniversitede "WanTTed 2013” tanıtım günleri düzenliyoruz. İlgili bölümlerden belirlenen kriterlere göre seçilen adaylar, önce WanTTed Camp’a girmeye hak kazanıyor. WanTTed Camp, katılımcılara iş hayatında başarılı olmalarına yardımcı olacak eğitimin yanı sıra yarışma deneyimi yaşama ve başarılı oldukları takdirde Türk Telekom’da iş fırsatlarından faydalanma imkanı sunuyor. WanTTed Camp’ta başarılı olanlar ise Harvard Üniversitesi’nde düzenlenen seminere katılma fırsatı kazanıyor. WanTTed programı, üniversitelerle Türk Telekom arasında bir köprü niteliğinde.

Geçtiğimiz yılda kaç kişiye istihdam sağladınız ve bu yılın sonunda kaç kişiyi istihdam etmeyi planlıyorsunuz?

İstihdam konusunda önemli projelere imza atıyoruz. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği sonucu başlattığımız "Stajyer Tekniker Projesi”yle 946 gence eğitim verilmesi için çalışmalarımızı başlattık. Türk Telekom’un 12 Bölge Müdürlüğü’nde 6 ay sürecek işbaşı eğitimlerine katılacak adaylar, 2 bin 500 kişi ile yüz yüze yapılan görüşmeler sonucu tespit edildi. Katılımcıların yüzde 50’si, eğitimlerinin ardından Türk Telekom’un tekniker kadrosunda göreve başlayacak. Diğer katılımcıların ise telekomünikasyon sektörünün okulu olarak kabul edilen şirketimizde kazandıkları iş tecrübesiyle sektörümüzde iş bulma şanslarını artırmayı amaçlıyoruz.

TT Okulları projenizle bugüne kadar kaç öğrenciye ulaştınız?

Türk Telekom Okulları, şirketimizin geleceğe yatırım anlayışı ile hayata geçirdiği örnek gösterilen bir proje. Türkiye’nin dört bir yanında 76 adet eğitim binasının inşasını kapsayan bu proje ülkemizde eğitim alanında hayata geçirilen en büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri oldu. 30 bini aşkın öğrenciyi modern eğitim ortamına kavuşturan Türk Telekom Okulları projemiz 2008 yılından bu yana Türkiye ve dünya çapında birçok ödüle değer görüldü.
Çalışanlarınıza sağladığınız yan haklar ve çalışma koşullarından bahseder misiniz?
Türk Telekom kampüsünde her türlü spor imkanı, sağlık hizmetleri ve kültür aktiviteleri sağlanıyor. Çalışanların iş değerlendirme sonuçlarına göre esnek yan haklar sunuluyor. Bunlar arasında araç, sağlık sigortası, internet ve telefon, esnek ödüllendirme gibi uygulamalar bulunuyor.

WanTTed Programı’na kimler katılabilir?

Türk Telekom’un WanTTed programına; iktisadi ve idari bilimler fakültesi bölümleri ile mühendislik fakültelerinin; telekomünikasyon, bilgisayar, elektrik-elektronik, elektronik, endüstri, yazılım, bilişim sistemleri, işletme, sistem yönetim bilişim, matematik mühendisliği bölümlerinde okuyan son sınıf ve yüksek lisans öğrencileri ile yeni mezunlar başvurabiliyor.
Adaylar öncelikle üniversite, bölüm, yabancı dil ve yaş koşuluna göre filtrelenecek ve kriterlere uygun bulunanlar 4-5 Mayıs tarihlerinde yapılacak sınavın ardından grup çalışması ve birebir mülakata davet edilecek. Tüm süreçlerde başarılı olan adaylar WanTTed Camp’a girmeye hak kazanacaklar.


Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver