Röportajlar

Kariyer & Eleman İş İlanları
Türkiye’de Dev E-Ticaret Yatırımı: Vimjo

Türkiye’de Dev E-Ticaret Yatırımı: Vimjo

Vimjo hakkında neler söyleyebilirsiniz?
                               
Türkiye’de yıllardır gerek toptan ve gerekse perakende satış kanalları aracılığıyla kişisel bakım kategorilerinde birçok ürün tanıtımı ve satışı gerçekleştirmiş bir şirketler grubuyuz. Sektörde önemli bir yeri olan Küçükoğlu Gıda A.Ş çatısı altında toplanmış şirketlerimizin deneyimli kadrolarının çalışmaları sonucu, Türkiye’de kişisel bakım sektörüne yapılan en büyük e-ticaret yatırımı olan Vimjo, Nisan 2010’da hizmete girdi.

Türkiye pazarındaki yeriniz nedir?

Biz Türkiye’de kişisel bakım kavramını ve alışverişini tek bir çatı altına toplamış bir markayız. Bu çok önemli bir yatırım ve hareket noktası. Kişisel bakım kavramında akla ilk gelen marka olarak pazar lideriyiz ve her zaman da pazarın büyümesi için çalışmalar içindeyiz.

Şirket yapılanmanızdan biraz bahseder misiniz?

Biz gücünü şirketler grubundan alan bir e- alışveriş sitesiyiz. Türkiye’deki tüm internet mecralarında önemli reklam yatırımları olan güçlü bir yapımız var. Şirketlerimizde 200’ü aşan çalışanımızla her geçen gün büyüyor ve ilerliyoruz. Şirket yapılanmamız, gerçekleştirmeyi planladığımız yatırımlarımızla paralel olarak gelişiyor. Mesela 2011 yılı içinde Vimjo TV ve Vimjo mağazalarımızı açmayı planlıyoruz.

İnsan kaynakları politikanız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Biz çok yeni bir şirketiz ve gün geçtikçe büyüyoruz. Aramıza yeni çalışma arkadaşlarımız katılıyor. İnternet işi yaptığımız için yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Bu yeni yapılanmada bizimle beraber olan her arkadaşımız, görevi ne olursa olsun bizim için çok değerli.

Online alışveriş konusunda Türkiye’de gelinen noktayı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ben gitgide ilerlediğimizi düşünüyorum ama bu gelişmenin vakti geldi de geçiyordu bile. Biraz Türkiye için geç oldu ama emin adımlarla ilerliyoruz. 1-2 sene içerisinde online alışveriş Türkiye’de çok daha yaygın hale gelecektir.

Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim