Tekstil Tasarım Uzmanı

İş Açıklaması

Bu ilan artık aktif değil.

FLO Mağazacılık - Tekstil Tasarım Uzmanı

İş Açıklaması

Biz Kimiz?

Burası FLO! Hayatına dokunduğumuz tüm paydaşlarımıza “Benim Geleceğim Burada’’ dedirtecek olan gelişimin daima peşinden gideriz. Bu gelişim fırsatlarından yararlanarak FLO’yu aidiyet duygumuzu besleyecek bir yaşam alanına dönüştürürüz. Bu yaşam alanını da hayatlarımızın ayrılmaz bir parçası olan teknoloji imkanlarından ayrı düşünmeyiz.

3 kıtada 20’den fazla ülkede faaliyet gösteren şirketimiz bünyesinde; FLO, In Street, Nine West, Lumberjack ve Reebok mağaza zincirlerinin yanı sıra, mağazalarımızda satışını gerçekleştirdiğimiz, toptan ve online satışını yaptığımız Kinetix, Polaris, Butigo, Dockers by Gerli, U.S. Polo ASSN, İnci, Lotto gibi her biri kendi alanında lider ayakkabı markalarımız bulunmaktadır. 800’e yakın mağazamızla, 14.000’in üzerindeki çalışanımızla hizmet vermekteyiz.

FLO’da “Tekstil Tasarım Uzmanı” hangi görevlerden sorumludur?

 • Trend takibi (renk, form, kumaş) ve pazar araştırmaları yaparak sezon temalarının belirlenmesi için kaynak oluşturmak,
 • Sezonluk bazda satan ve satmayan ürünleri takip ederek hedef kitleye, trendlere ve belirlenen plana göre koleksiyon oluşturmak,
 • Yaz ve kış olmak üzere yılda 2 kez koleksiyon oluşturmak üzere takvime uygun olarak board ve teknik dosyaların hazırlığını yapmak,
 • Tüketici beklenti ve tercihlerine göre uygun çizgileri, renkleri takip etmek,
 • Koleksiyon hazırlık aşamasında kalite araştırması yapmak,
 • Düzenli mağaza ziyaretleri yapmak ve raporlamak,
 • Showroom sürecinde oluşturulan koleksiyondaki kurgu ve vurgulanan noktalar ile ilgili Pazarlama, Görsel ve E-Ticaret ekipleri ile iş birliği yapmak.

İstenen Yetenek ve Uzmanlıklar

İş tanımının senin için uygun olduğunu düşünüyorsan ve;

 • Üniversitelerin iligli bölümlerinden mezunsan,
 • Tekstil tasarımında (kadın giyim) en az 2 yıl tecrübeli ve bu alanda kariyer hedefliyorsan,
 • Adobe Illustrator, Adobe Photoshop programlarını iyi derecede kullanabiliyorsan,
 • MS Office programlarına hakimsen,
 • Trendleri yakından takip ediyorsan,
 • “Ekip çalışmasına yatkın, kreatif, araştırmacı ve yeniliklere açık biriyim.” diyorsan, başvurunu sabırsızlıkla bekliyoruz.

FLO’da işe alım süreci nasıl ilerler?

Başvuruda bulunan tüm adaylarımızı dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmeden eşit görüyoruz. İlgili pozisyondan beklenen yetenekleri ölçümlemek adına test ve envanter uyguluyor, yetkinlikleri doğru belirleyebilmek adına yapılandırılmış mülakatlarla süreçlerimizi yürütüyoruz. Her adayımızı sürecin her aşamasında mutlaka bilgilendiriyoruz.

Flo Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş. Çalışan Adayı Kişisel Verilerinin İşlenmesi Aydınlatma Metni’ne https://kurumsal.flo.com.tr/calisan-adayi-aydinlatma-metni adresinden ulaşabilirsiniz.

İlan Tarihi
07-03-2023
İstihdam Türü
Tam Zamanlı
Pozisyon
Dokuma Kumaş Tasarımcısı, Tasarımcı, Ayakkabı Tasarımcısı, Aksesuar Tasarımcısı, Denim Tasarımcısı, Desen Tasarımcısı, Moda Tasarım Asistanı, Moda Tasarımcısı, Takı Tasarımcısı, Tasarımcı Asistanı
Referans No
Z-TTU
Eğitim Seviyesi
Yüksek Okul (Mezun), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora / PHD (Mezun)
Firma Adı
FLO Mağazacılık İş İlanları
Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim